/Dlaczego warto zatrudnić profesjonalnego ogrodnika?

Dlaczego warto zatrudnić profesjonalnego ogrodnika?

Prowadzenie własnego ogrodu to dla większości osób spora przyjemność, ale również duży obowiązek. Aby ogród pięknie się prezentował i był funkcjonalny, trzeba mieć na niego pomysł, środki, a następnie sporo czasu. Niepielęgnowany ogród może co najwyżej straszyć przechodniów, a niekoszona trawa porastać chwastami. Coraz częściej właściciele ogrodów decydują się na skorzystanie z usług profesjonalnych ogrodników. Wiele firm świadczy takie usługi i cieszą się sporym zainteresowaniem.

Na jakie usługi można liczyć?

Wiele zależy tu od ustaleń z ogrodnikiem, który będzie zajmował się przestrzenią. Na pewno w skład usług wchodzi:

  • koszenie trawników,
  • podcinanie drzewek i krzewów,
  • nawadnianie roślinności,
  • sadzenie,
  • pielenie.

Najlepiej, jeśli profesjonalista samodzielnie oceni, jakich prac wymaga ogród i zaproponuje jego właścicielowi optymalne rozwiązanie. Z pewnością warto zdecydować się na koszenie trawników, ponieważ jest to czynność niezbędna dla zachowania pięknego wyglądu ogrodu, a zajmuje sporo czasu.

Zapraszamy na gardenrangers.pl.

Jakie są koszty zatrudnienia ogrodnika?

Koszty prac ogrodniczych mogą się od siebie bardzo różnić. Wiele zależy od tego, jaka będzie częstotliwość takich prac oraz ich wymiar. Cena może też różnić się w zależności od regionu Polski oraz tego, czy jest to pracownik profesjonalnej firmy, czy też prywatna osoba, która zna się na ogrodnictwie i z przyjemnością nim zajmuje. Warunki cenowe można zawsze ustalić decydując się na usługi i spisać z ogrodnikiem odpowiednią umowę.