/Lokalizatory GPS dla seniorów

Lokalizatory GPS dla seniorów

Osoby w podeszłym wieku często cierpią na zaburzenia pamięci i choroby typu demencja czy Alzheimer. Nierzadko zdarza się, że uciekają z niewiadomych przyczyn z domu, bądź gubią drogę w trakcie spaceru. Poszukiwania takich osób nieraz trwają bardzo długo, gdyż chory senior może wsiąść do autobusu czy pociągu i nie zdawać sobie nawet sprawy, że opuszcza swoje miejsce zamieszkania. Dlatego opiekunowie powinni zadbać o bezpieczeństwo seniorów. W tym celu warto zakupić lokalizatory GPS.

Lokalizatory GPS – dla każdego seniora

Zarówno sam senior, jak i jego rodzina mogą zakupić lokalizator GPS. To małe urządzenie pozwoli dotrzeć z każdego miejsca do domu, a także zlokalizować osobę starszą przez członków rodziny. Lokalizatory GPS można umieścić poprzez przypięcie na ubraniu lub schować do kurtki, płaszcza, bądź torebki. Dzięki paskowi lokalizator GPS można umieścić także na nadgarstku podobnie, jak zegarek, w ten sposób trudniej o nim zapomnieć.

Lokalizatory GPS dla seniora – specyfikacja

Lokalizatory GPS są kompatybilne ze smartfonami. W związku z tym nawet będąc w pracy, najbliżsi członkowie rodziny, mogą na bieżąco monitorować, gdzie znajduje się senior i w razie potrzeby reagować. Lokalizatory są bardzo dokładne i wytrzymałe, zarówno na wstrząsy, jak i wahania temperatury, a także wilgoć. Jeżeli senior się zgubi, GPS posiada dane opiekuna, stąd senior bardzo szybko powróci do domu, co ograniczy zarówno jego stres, jak i najbliższych mu osób. Warto zatem zdecydować się na zakup lokalizatora GPS, bo przecież zdrowie i życie jest najważniejsze.