/Lokalizatory GPS w firmie transportowej

Lokalizatory GPS w firmie transportowej

Firmy transportowe, aby zawsze mieć kontakt ze swoimi pracownikami i nadzorować ich trasy, wyposażają samochody dostawcze w lokalizatory GPS. Szczególnie jeśli pracownicy wyjeżdżają w długie trasy poza granice kraju niezbędny jest dobry lokalizator. Wspomaga on również pracę spedytora w firmie transportowej. Dzięki lokalizacji może lepiej planować kolejne trasy, gdyż otrzymuje informacje o ewentualnych opóźnieniach, natężeniu ruchu na trasach, a także remontach dróg.

Lokalizatory GPS – pełna kontrola kierowców

Lokalizator GPS poinformuje spedytora o czasie pracy kierowcy, a także długości jego odpoczynku, gdyż w czasie rzeczywistym śledzi przemieszczanie się danego pojazdu. Ponadto lokalizator GPS do samochodu może być wyposażony w alarm dla określonej prędkości, dzięki czemu wiadomo, kiedy jest przekraczana. Alarm może również dotyczyć opuszczenia określonej długości i szerokości geograficznej. W przypadku zmiany trasy, pozwoli na zlokalizowanie skradzionej ciężarówki.

Lokalizatory GPS – ogólna charakterystyka urządzeń

Lokalizatory GPS do samochodu charakteryzują się długim działaniem na baterii. Połączenie przez sieć Wi-Fi sprawia, że są kompatybilne również z telefonami komórkowymi, a także innymi urządzeniami podłączonymi do sieci. Pozwalają na lokalizację do 10 metrów, są więc bardzo dokładne. Są bardzo wytrzymałe na wstrząsy, a także uszkodzenia mechaniczne. Dzięki lokalizatorowi można również przeglądać statystyki przejechanych tras. Pozwala to lepiej planować pracę w firmie transportowej.